Kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid.

Jewellery / 22 October, 2020

Kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid.

Täna kirjutame sellest, kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid.

Väärismetallidest ehete hooldus Plaatina on väärismetall, mis on kõige vastupidavam erinevatele keemilistele ja mehaanilistele kahjustustele ning seejärel tuleb kuld. Hinna poolest on hõbe kõige soodsam, kuid samal ajal metallidest nõuab kõige rohkem hooldust. See oksüdeerub, tumeneb ja nõuab hoolikat käitlemist.

Väärismetallidest ehete hoolduse põhireeglid:

  • Enne dušši, basseini, sauna või randa minekut eemaldage ehted iga kord, kuna niiskus teeb neid tumedamaks.

  • Vältige kokkupuudet järgmiste ainetega: pesuvahendid, kodukeemia, dekoratiiv-, ravi- ja hoolduskosmeetika, samuti parfüümide, abrasiivse tekstuuri toodete ja kemikaalidega (sooda, atsetoon, jood, kloor jne).

  • Ärge kasutage ehete hoolduseks rahvameetodeid, kuna on oht ehteid lõplikult kahjustada.

Ehtedelt tasub regulaarselt tolmu ja mustust eemaldada, selleks kasutage pehmeid seemisnahast või flanellist salvrätte. Põhjalikumaks puhastamiseks kasutage vatitikke, sooja vett ja seejärel pühkige kuivaks. Kui soovite poleerida oma ehted või sügava puhastuse (ketid, käevõrud) läbiviimiseks on parem ehted usaldada professionaalidele. Sellised teenused ei maksa palju ja teie lemmikehted jäävad täiesti terve ja korras.

Vääris- ja poolvääriskividega ehete hooldus.

Erilist tähelepanu tasub pöörata Swarovski kivide või kristallidega ehete hooldusele. Looduslikud kivid on säilitamise ja hoolduse osas väga nõudlikud.

Üldised soovitused selliste ehete hoolduseks:

  • Hoidke ehteid pimedas kohas ja kütteseadmetest eemal. Kuumus võib põhjustada pragude tekkimist ja läbipaistvate kivide hägustumist.

  • Ehteid ei tohi mingil juhul maha pillada. Kivi võib praguneda või tükk puruneda.

  • Ärge puhastage kive teravate esemetega, kuna need võivad pinda kriimustada. Opaali, smaragdi ja türkiisi ei tohi ultraheliga puhastada. Ehete valimisel on väga oluline arvestada nende omadustega. Mõni kivi vajab eraldi karbikest, teisi tuleb pidevalt kanda, muidu nad tumenevad. Kividega kõrvarõngaid näiteks ei tohi pidevalt kanda. Need tuleks eemaldada ööseks ja füüsilise aktiivsuse ajal, et mitte nahka kriimustada ega kivi kahjustada.

Veebipoest "Calypso" saate osta ilusaid ja originaalseid ehteid. Nad loovad pidupäeva meeleolu igapäev. Õige hoolduse korral rõõmustavad nad Teid pikka aega nii kivide ja kristallide ilusa läike kui ka väärismetallide läikimisega.

Külasta poodi

Latest in Journal

Ehted oma tunnete väljendamiseks
Ehted oma tunnete väljendamiseks

Pole saladus, et parim kingitus on see, mis on tehtud armastusega. Kuidas on kõige parem näidata oma tunnete tugevust ja erilist s...

Read more
Ideaalsed kõrvarõngad: kuidas valida sobivad?
Ideaalsed kõrvarõngad: kuidas valida sobivad?

Ideaalsed kõrvarõngad: kuidas valida sobivad? Ei ole saladus, et naised pole alati oma välimusega rahul. Kaasaegses maailmas on pa...

Read more
Kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid.
Kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid.

Täna kirjutame sellest, kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid. Väärismetallidest ehete hoold...

Read more