Kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid.

Ehted / 22 October, 2020

Kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid.

Täna kirjutame sellest, kuidas hooldada erinevatest metallidest ning kivide ja kristallidega ehteid.

Väärismetallidest ehete hooldus Plaatina on väärismetall, mis on kõige vastupidavam erinevatele keemilistele ja mehaanilistele kahjustustele ning seejärel tuleb kuld. Hinna poolest on hõbe kõige soodsam, kuid samal ajal metallidest nõuab kõige rohkem hooldust. See oksüdeerub, tumeneb ja nõuab hoolikat käitlemist.

Väärismetallidest ehete hoolduse põhireeglid:

  • Enne dušši, basseini, sauna või randa minekut eemaldage ehted iga kord, kuna niiskus teeb neid tumedamaks.

  • Vältige kokkupuudet järgmiste ainetega: pesuvahendid, kodukeemia, dekoratiiv-, ravi- ja hoolduskosmeetika, samuti parfüümide, abrasiivse tekstuuri toodete ja kemikaalidega (sooda, atsetoon, jood, kloor jne).

  • Ärge kasutage ehete hoolduseks rahvameetodeid, kuna on oht ehteid lõplikult kahjustada.

Ehtedelt tasub regulaarselt tolmu ja mustust eemaldada, selleks kasutage pehmeid seemisnahast või flanellist salvrätte. Põhjalikumaks puhastamiseks kasutage vatitikke, sooja vett ja seejärel pühkige kuivaks. Kui soovite poleerida oma ehted või sügava puhastuse (ketid, käevõrud) läbiviimiseks on parem ehted usaldada professionaalidele. Sellised teenused ei maksa palju ja teie lemmikehted jäävad täiesti terve ja korras.

Vääris- ja poolvääriskividega ehete hooldus.

Erilist tähelepanu tasub pöörata Swarovski kivide või kristallidega ehete hooldusele. Looduslikud kivid on säilitamise ja hoolduse osas väga nõudlikud.

Üldised soovitused selliste ehete hoolduseks:

  • Hoidke ehteid pimedas kohas ja kütteseadmetest eemal. Kuumus võib põhjustada pragude tekkimist ja läbipaistvate kivide hägustumist.

  • Ehteid ei tohi mingil juhul maha pillada. Kivi võib praguneda või tükk puruneda.

  • Ärge puhastage kive teravate esemetega, kuna need võivad pinda kriimustada. Opaali, smaragdi ja türkiisi ei tohi ultraheliga puhastada. Ehete valimisel on väga oluline arvestada nende omadustega. Mõni kivi vajab eraldi karbikest, teisi tuleb pidevalt kanda, muidu nad tumenevad. Kividega kõrvarõngaid näiteks ei tohi pidevalt kanda. Need tuleks eemaldada ööseks ja füüsilise aktiivsuse ajal, et mitte nahka kriimustada ega kivi kahjustada.

Veebipoest "Calypso" saate osta ilusaid ja originaalseid ehteid. Nad loovad pidupäeva meeleolu igapäev. Õige hoolduse korral rõõmustavad nad Teid pikka aega nii kivide ja kristallide ilusa läike kui ka väärismetallide läikimisega.

Külasta poodi

Viimati ajakirjas

Uued tooted: Aprill 2022
Uued tooted: Aprill 2022

Tutvuge uue SENTIELL toodetega! Meie veebipoes leiate kauneid ja kvaliteetseid ehteid, mis rõõmustavad teid aastaid. Oleme ka valm...

Loe rohkem
Uued tooted: Veebruar 2022
Uued tooted: Veebruar 2022

Tutvuge uue ALFA-KARAT ja Sentiell toodetega! Meie veebipoes leiate kauneid ja kvaliteetseid ehteid, mis rõõmustavad teid aastaid!...

Loe rohkem
Kuidas meigi juurde ehteid sobitada
Kuidas meigi juurde ehteid sobitada

Ehteid valides kombineerime neid ainult rõivaste ja üldise stiiliga. Ehted ja meik on otseselt seotud välimuse kokku viimisega. Ne...

Loe rohkem